Andrzejki

w domu Mazurski Raj bezpośrednio nad jeziorem Czarna Kuta w Kutach koło Giżycka

wypoczynek w giżycku

Andrzejki Mazurski-Raj w Kutach

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ANDRZEJÓW WRAZ Z PRZYJACIÓŁMI NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ NA MAZURACH!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

TERMIN 24.11.2017 (piątek)  – 26.11.2017 (niedziela) R.

apartament nad jeziorem mazury

Impreza Andrzejkowa na Mazurach  – w cenie pobytu :

–  stoły i grill do zabawy na świeżym powietrzu przy molo,
– 2 butelki wina + pyszne ciasto,

– (grill lub ognisko ) + pieczenie kiełbasy,

– świece + stary mazurski klucz do lania wosku),

– reflektor do oglądania  wróżb,

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Cena 1200 zł za dobę z noclegiem dla max. 8 osób

każda doba dodatkowo + 400 zł

Pełny cennik znajduje się tutaj: …>> (kliknij)

Andrzejki na Mazurach bezpośrednio nad jeziorem – stwórz niezapomnianą zabawę, do której się wraca pamięcią przez cały rok. Nasz luksusowy ośrodek i twoja wyobraźnia niech stworzą mieszankę bezpiecznej i wyśmienitej zabawy.

 

Konsumpcja:

Poza kiełbaskami i chlebem  impreza z własną konsumpcją .

 

Andrzejki  w Mazurskim Raju- co otrzymujesz w cenie?

luksusowy apartament mazury

Apartament 110m2 z trzema sypialniami na 8 osób, dwie łazienki, kuchnia i salon z kominkiem. Dla wypoczywających czeka również rozpalony kominek, dla dzieci koszyk słodyczy, a dla dorosłych butelka pysznego wina. W salonie sprzęt RTV firmy Panasonic: TV 50″ Full HD multimedialny, odtwarzacz DVD, wieża z kolumnami i z odtwarzaczem CD.

Na wypoczywających czeka rozpalony kominek (Mazurski Raj, apart.1 - Maja, salon) W kuchni lodówka, zmywarka, kuchnia z piekarnikiem (Mazurski Raj, apart.1 - Maja, salon) Dolna łazienka: WC, prysznic z radiem, dwie umywalki, pralka (Mazurski Raj, apart.1 - Maja, salon)

Niniejsze rabaty nie sumują się z innymi rabatami. Rabaty nie dotyczą kosztów zużytych mediów.

Czekamy na ciebie na Mazurach! Taki widok nie tylko na obrazkach! Mazury czekają! Zimowy zachód słońca w Kutach

Poza pięknymi widokami na Mazurach proponujemy wiele dodatkowych atrakcji – patrz w zakładkach:

– Odkryj Kuty i okolice,

– Aktywny wypoczynek,

– Linki

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Lanie wosku i inne andrzejkowe zabawy

aktywny wypoczynek na mazurach

Lanie wosku, wróżenie z butów i inne przepowiednie – wszystko to składa się na magię wieczoru andrzejkowego.

Imię Andrzej pochodzi od greckiego słowa „andreiros”, czyli męski, mężny, dzielny. Święty Andrzej uważany jest za patrona panien, chcących wyjść za mąż. Dlatego też w wieczór poprzedzający Andrzejki (29 listopada) był wieczorem wróżb. Dziewczęta przepowiadały, kiedy zmienią stan cywilny, jak będzie miał na imię przyszły małżonek, jakim będzie człowiekiem. Lanie wosku, jako element mający w sobie tajemnicę, magię było kulminacyjnym momentem wieczoru.

 

Tajemnica woskowej rzeźby

Lanie wosku jest najbardziej rozpowszechnioną wróżbą andrzejkową. Płynny wosk przelewa się przez dziurkę od klucza na wodę. Klucz symbolizuje przedmiot otwierający, odsłaniający wszystkie sekrety i tajemnice. Samo lanie wosku było zaś próbą podejrzenia tego, co niesie los poprzez przyglądanie się cieniom tworów powstałych z wosku. Wróżby dotyczą miłości i pomyślności w nadchodzącym roku. Interpretacja woskowej rzeźby zależy od wyobraźni. Można się dopatrywać wyglądu przyszłego partnera, przepowiadać, jaki będzie wykonywał zawód, albo w powstałym tworze szukać ogólnego symbolu, który określi, co daną osobę czeka w nadchodzącym roku.

Wróżby z butami

Celem wróżb, w których używa się butów jest określenie, która z wróżących dziewcząt wyjdzie pierwsza za mąż i czy w ogóle się to wydarzy. W przeciwieństwie do lania wosku, w przepowiedniach tego typu nie ma miejsca na fantazjowanie i magię. Buty pokazują brutalną albo radosną prawdę. Pierwsza propozycja wróżby: lewe buty niezamężnych kobiet ustawia się rzędem, począwszy od kąta pokoju. Następnie ostatni z kolejki but przekłada się na początek i tak do momentu, w którym czubek któregoś buta dotknie progu. Właścicielka buta może liczyć na błyskawiczną zmianę stanu cywilnego. Druga z wróżb andrzejkowych polega na tym, że osoby biorące udział w zabawie ustawiają się w szeregu, tyłem do drzwi. Każda rzuca but za siebie, ponad głową. Jeśli but upadnie czubkiem w stronę drzwi, właścicielka niebawem wyjdzie za mąż, jeśli zaś czubek będzie skierowany do wnętrza pokoju – pozostanie w stanie bezżennym.

Inne wróżby

Podczas wieczoru andrzejkowego, poza laniem wosku, dziewczęta obierają też jabłka, starając się, aby skórka utworzyła jak najdłuższą nitkę. Ta, której obierka będzie najdłuższa, będzie najdłużej chodziła ze swoim chłopakiem. Później każda panna powinna rzucić swoją obierkę za siebie. Jeśli skórka ułoży się w jakąś literę, bardzo prawdopodobne, że imię jej przyszłego męża będzie się zaczynało na tę literę. Najprostszym sposobem na poznanie imienia przyszłego męża jest zapytanie pierwszego spotkanego w wigilię świętego Andrzeja mężczyzny o imię. Ponoć znajomość zawarta w taki sposób może przetrwać bardzo długo.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty urlopu na mazurach.