Żubry na Mazurach

Żubry na Mazurach

 

czyli wyjazd do Stacji Hodowli Żubrów w Wolisku

(25 km od Kut)

żubry, zwierzęta, wolisko, pokaz żubrów, stacja hodowli zubrów, mazury, żubry, kuty,

Chcąc przedstawić naszym Gościom różne atrakcje Mazur będziemy je sami zwiedzać i opisywać. W naszych podróżach znajdą się  nasze subiektywne uwagi a także porady.

Ostatnio  byliśmy w Stacji Hodowli Żubrów w leśniczówce Wolisko, która jest od nas oddalona zaledwie o 25 km. Poniżej mapka i uwaga: zamiast skrótu w Brożówce możemy jechać przez Kruklanki – może dłużej ale zawsze można w Kruklankach coś zjeść lub zrobić większe zakupy. Po minięciu Kruklanek drogą na Suwałki jedziemy ok. 4 km do rozjazdu: w lewo ze znakiem Lipowo (tu skręcamy) i prosto na Mazuchówkę. Mapa Kuty-Wolisko

Po minięciu wsi Możdżany jedziemy na Jurkowo i tam już nas przez las (ok. 4km) prowadzą tablice do SH Wolisko. W lesie zobaczymy po prawej stronie piękne jezioro Wolisko a po prawej zabudowania leśniczówki, oraz olbrzymi parking samochodowy. Wysiadamy i poprzez imponującą bramę wchodzimy na teren stacji hodowlanej. Leśnym traktem idziemy 300 m i dochodzimy do trybun dla turystów oraz zagrody żubrów. Na miejscu płacimy za wejście: dorośli 4 zł a dzieci 2 zł a także możemy kupić pamiątki, książki, itp.

żubry, zwierzęta, wolisko, pokaz żubrów, stacja hodowli zubrów, mazury, żubry, kuty,  żubry, zwierzęta, wolisko, pokaz żubrów, stacja hodowli zubrów, mazury, żubry, kuty,   żubry, zwierzęta, wolisko, pokaz żubrów, stacja hodowli zubrów, mazury, żubry, kuty,

Pokazy żubrów są w terminach: od 1 maja do 30 października w godzinach 9:00-11:00 i 16:00-18:00. Z bliska  lub z oddali możemy oglądać stadko tych pięknych zwierząt. Jeżeli żubry są daleko od oglądających turystów to obsługa jedzie autem terenowym aby je trochę zbliżyć do widzów. Z pokazu kilka zdjęć poniżej.

żubry, zwierzęta, wolisko, pokaz żubrów, stacja hodowli zubrów, mazury, żubry, kuty,

Proste

  Po pokazie możemy zwiedzić okoliczną Puszczę Borecką. Często możemy zobaczyć przebiegające lisy, dziki, czy też sarenki.

 

Więcej o żubrach na stronach internetowych:

http://www.smz.waw.pl/zagroda-w-wolisku-zaprasza/

http://mojemazury.pl/207292,Puszcza-Borecka-Zagroda-Zubrow-w-Wolisku.html