Grzybobranie

Być na Mazurach to znaczy być na grzybach. W okolicznych lasach okalających Kuty mamy mniejsze i większe kompleksy leśne jak Rezerwat Piłackie Wzgórza oraz Puszczę Borecką. Przy każdej drodze biegnącej od Kut, czy to do Pozezdrza, do Gębałki, Jakunówki, Kruklanek – mamy same lasy. A gdzie na grzybobranie? Gdzie się nie zatrzymamy to może być TO właśnie miejsce, TAKIE o jakim się będzie długo wspominało:

– Wchodzę w las, tam polanka i… setki kozaków czy też prawdziwków. Powiadam: – koszami zbierałem,  potem do reklamówek, a potem do bagażnika się już nie mieściły….

Oczywiście, to tylko “marzenie ściętej głowy” ale można mieć naprawdę niezłe osiągnięcia jak na tych zdjęciach poniżej: czy to kurki, czy też mazurskie turki zwane kołpakami, czy też  opieńki. Od lipca do późnej jesieni, do końca października możemy być tropicielami runa leśnego.

     kuty, grzybobranie, grzyby, opieńki IMG_2510

Więcej zdjęć w naszej galerii – Jesień …>>

Zapraszamy serdecznie na Mazury i do naszego Mazurskiego Raju. Poza odpoczynkiem “prawie” na łonie natury w komfortowych warunkach to obiecujemy z dużym prawdopodobieństwem, że  wrócicie do domu z pełnymi koszami grzybów na jesień , czy słoikami czarnej jagody lub poziomkami. W naszym domu mamy suszarkę elektryczną, którą bezpłatnie wypożyczymy Państwu do wysuszenia swoich uzbieranych grzybów.