Aktywny wypoczynek na Mazurach

Aktywny wypoczynek na Mazurach

Mazury to nie tylko lasy i jeziora.To również wspaniała przyroda, oraz ciekawe miejsca.

Jeżeli już tu przejechaliście Państwo to należy wam się nie tylko stacjonarne opalanie i łowienie ryb ale też aktywny wypoczynek.

Tutejsza okolica sprzyja spacerom oraz biegom: na  wiosnę, w lecie i na jesień tradycyjnie spacerujemy lub biegamy ale za to w zimie proponujemy narty biegowe. Narty możecie państwo wypożyczyć  u naszych gospodarzy – dla gości Mazurskiego Raju wypożyczenie nart i butów jest bezpłatne. Należy jednak wcześniej podać numery butów i dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Koło Kut bo już 1 km od “krzyżówki” pod sklepem zaczyna sie Rezerwat Piłackie Wzgórza, a około 5 km w stronę Kruklanek słynna już Puszcza Borecka z żubrami żyjącymi  na wolności.

Jeżeli aż tak aktywnie nie chcemy spędzać swojego urlopu to są bardzo ciekawe trasy rowerowe np. trasa “szlakiem legend mazurskich”.

Jeżeli jest brzydka pogoda, pochmurno lub chcemy jechać dalej to oczywiście wybieramy samochód. Możemy pojechać do stacji badawczej w Wolisku, gdzie zobaczymy karmienie żubrów. Możemy pojechać do słynnej piramidy w Rapie (25 km od Kut), gdzie jest grobowiec rodziny Ferenheita oraz pozwiedzać odrestaurowane dworki i pałace lub niestety – tylko ich ruiny jak np. posiadłość dworska w Mieduniszkach

Jeżeli chcemy gdzieś bliżej spędzać czas to proponujemy:

kajaki / łodzie,

wędkarstwo,

grzybobranie,

– jazda konna: nauka jazdy konnej dla dzieci i dorosłych, doszkalanie swoich umiejętności jeździeckich, przejażdżka dorożką lub bryczką (może być nawet ognisko, kiełbaska i herbatka po mazursku),

– w zimie narty na stoku w Gołdapii (39 km od Kut) lub w Wydminach ( 45 km),

– nurkowanie w lecie oraz nurkowanie w zimie pod lodem w mazurskich jeziorach ( nurkowanie podlodowe),

– przelot paralotnią lub tylko (!) małym samolotem,

Cały czas myślimy jak zapełnić wasz czas i jesteśmy otwarci na Państwa propozycje.

  Aktywny wypoczynek, logo, mazurski raj