Nurkowanie letnie i podlodowe

 

Mazurski Raj – Luksusowa Turystyka w Kutach organizuje również nurkowania letnie i zimowe na Mazurach.

Jeżeli chcesz przeżyć wspaniałą przygodę, jeżeli chcesz poznać podwodne Mazury  to mi ci to umożliwimy. Skontaktuj się z nami lub bezpośrednio z panem  Łukaszem Wojciechowskim z Jakunówki (5 km od Kut).  Kilka słów od Łukasza:

Nazywam się Łukasz Wojtkiewicz, jestem płetwonurkiem od 1996 r. Mieszkam w miejscowości Jakunówko nad Jeziorem Krzywa Kuta (mazury północne). Posiadam uprawnienia w dwóch federacjach nurkowych; CMAS P 1 oraz PADI AOWD.

       Norwegia polowanie   DSC00710   Nurkowanie podlodowe

Moimi niedoścignionymi nauczycielami nurkowania i dobrymi kolegami byli, niestety nieżyjący Andrzej „Balon” Tarasiewicz oraz Jarosław Lenart. Z Jarkiem miałem okazję uczestniczyć w wielu bardzo fajnych i wiele uczących wyjazdach zagranicznych i krajowych.

MF3-1119  DSC00734

Pierwszymi instruktorami, którzy wprowadzali mnie w arkana sztuki nurkowej byli Marek Moszyk i Piotr Krzewiński. Piotr nadal wspiera mnie w poznawaniu rzemiosła nurkowego.

Doświadczenie zbierałem nurkując w zimnych wodach morza Północnego (norweskie wysepki i fiordy), u wybrzeży szwedzkich wysp Gotland i Oland oraz penetrując wraki znajdujące się w pobliżu. Miałem również okazję nurkować na wraku polskiego promu „Jan Heweliusz”, który zatonął na Bałtyku u wybrzeży Niemiec. Z egzotycznych wypraw wspomnę także nurkowanie na Teneryfie (ocean atlantycki) oraz na wyspach Cham u wybrzeży Wietnamu (morze południowo-chińskie).

W związku z tym, że jestem mieszkańcem Mazur a ściślej mówiąc mieszkam bezpośrednio nad jednym z mazurskich jezior (Krzywa Kuta), głównym miejscem moich zainteresowań są jeziora mazurskie i im poświęcam czas i energię, angażując się w różnego rodzaju nurkowania (nocne, podlodowe, wrakowe, spływy rzekami, drobne prace nurkowe; sprzątanie dna portów, rzek, jezior).

Spływ wpław rzeką Krutynią  8ac8f6c8a6 Nurkowanie podlodowe

Miejsce mojego zamieszkania tj. ok. 10 m od jeziora Krzywa Kuta sprzyja bardzo dobremu poznaniu tego jeziora wiosną, latem, jesienią jak i zimą (nurkowanie podlodowe). Przy brzegu znajduje się ocieplane pomieszczenie, gdzie można przebrać się przed i po nurkowaniu, zagrzać się przy kominku czy też podgrzać posiłek, zaparzyć kawę lub herbatę. Dla chętnych możliwość wcześniejszego zamówienia u Gospodyni domowych posiłków.

W związku z tym, że nie posiadam uprawnień instruktorskich zapraszam osoby posiadające uprawnienia nurkowe do poznania podwodnego piękna jezior mazurskich, służę towarzystwem, radą, pomocą oraz doświadczeniem nurkowym.

 Cennik:

 – pierwszy krok pod wodą w j. Krzywa Kuta + sprzęt nurkowy + powietrze – 150 zł/os.

  • nurkowanie w j. Krzywa Kuta (własny sprzęt nurkowy + powietrze) – 100 zł/os.

  • nurkowanie w innych jeziorach (własny sprzęt nurkowy + powietrze) – 130 zł/os. + koszty dojazdu/powrotu na/z miejsce nurkowe – 1 zł/km

  • nurkowanie podlodowe w j. Krzywa Kuta (warunek posiadania uprawnień do nurkowania podlodowego + sprzęt nurkowy + powietrze) – 150 zł/os.

  • spływy min. 2 os. w skafandrach mokrych + maska + fajka + płetwy rzeką Krutynią ok. 10 km – 100 zł/os. + koszt dojazdu/powrotu na/z miejsca spływu

  • nurkowanie nocne w j. Krzywa Kuta (własny sprzęt nurkowy + powietrze) – 130 zł/os.

 Dodatkowe koszty:

 – powietrze 1,5 zł/litr

  • sprzęt nurkowy:

– 15 zł/element

– 60 zł/komplet

  • dojazd na miejsce nurkowe – 1 zł/km

  • koszt nurkowania w miejscu nurkowym (zależne od cennika właściciela obiektu)

Dane kontaktowe:

 e-mail: lukasz-wojtkiewicz@wp.pl

tel. 667-191-868 lub 87-427-93-84

 

Więcej informacji na stronie internetowej:

http://www.umamuski.mazury.info/?pl_nurkowanie,18

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych – podwodne Mazury czekają!